MakerDAO Kurucusu Şaşırttı: Bu Altcoin İçin Övgüler Dizdi!

Kurucu ortağa göre MakerDAO yeni Blockchain oluşturmak için Solana’nın kodunu kullanması gerekiyor. Bu bağlamda kurucu ortak Rune Christensen, altcoin projesi için övücü ifadeler kullandı. Bununla birlikte bazı topluluk üyeleri şimdiden bu fikre karşı çıkmaya başladı

Maker Kurucusu: Bu altcoin projesinin kod tabanını kullanalım!

MakerDAO kurucu ortağı Rune Christensen Cuma günü yaptığı açıklamada, platformun gelecekteki yerel Blockchain’inin, yüksek hızlı performans sağlamak üzere tasarlanmış bir ağ olan Solana’nın (SOL) temelini oluşturan kod tabanı kullanılarak inşa edilmesi gerektiğini söyledi. Bir yönetişim forumu gönderisinde, kod tabanının “teknik kalitesi”, “FTX patlamasından geçerek dayanıklılığı” ve halihazırda işleyen örneklerinin Solana’yı “daha fazla keşfetmek için en umut verici kod tabanı” haline getirdiğini belirtti. Ayrıca Cosmos’tan da diğer “ana rakip” olarak bahsetti.

MakerDAO en büyük merkezi olmayan finans borç vericisi konumunu işgal ediyor. Aynı zamanda 5 milyar dolarlık DAI stablecoin’in ihraççısı. Şu anda Endgame adı verilen ve projeyi kendi tokenlarıyla daha küçük, bağımsız varlıklara (SubDAO’lar) bölmeyi ve yönetim tokenı MKR ve stablecoin DAI’yi yenilemeyi içeren büyük, çok yıllı bir revizyondan geçiyor.

Solana Labs’ın kurucu ortağı: Nutkum tutuldu!

Rune Christensen yazısında, planın son aşamasının, tüm SubDAO’ları birbirine bağlamak olacağını söyledi. Ayrıca, altcoin ekosistemi yönetim saldırılarına ve teknik arızalara karşı daha dirençli hale getirmek için şimdilik NewChain kod adı altında özel bir Blockchain’in kullanıma sunulması olacağını açıkladı. Christensen, NewChain’in “uzun vadeli büyük bir proje olduğunu belirtti. Ayrıca, muhtemelen en az 3 yıl süreceğini” söyledi.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere FTX’in çöküşüyle Solana ağır bir yara aldı. Çünkü FTX eski CEOS’su Sam Bankman-Fried’ın altcoin projesinin en büyük destekçilerinden ve yatırımcılarından biriydi. Bu nedenle Maker’ın teklifi, Solana ekosistemi için sembolik bir kazanç olacak. Solana Labs’ın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, Christensen’in yorumlarına kayıtsız kalmadı. Yakovenko X hesabından “Dürüst olmak gerekirse nutkum tutuldu” diye yazdı. Ayrıca, “Tüm ekosistemlerde ne kadar çok kodu yeniden kullanırsak, her şey o kadar hızlı büyür.” dedi.

Bazı topluluk üyeleri öneriye sıcak bakmadı!

Ancak bazı altcoin topluluk üyeleri, Christensen’in araştırmaları hakkında daha fazla bilgi talep etti. Ya da başka çözümler sunarak Christensen’in fikrine karşı çıktılar. Bu bağlamda tanınmış bir kripto araştırmacısı olan Hasu, “Tek seçenek Solana ve Cosmos mu? EVM tabanlı bir toparlanmaya ne dersiniz?” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx