Shota Arveladze’den Türkiye itirafı! ‘Durdurulamaz bir güç olabilir’

Trabzonspor’da futbol oynadığı dönemde taraftarların sevgilisi haline gelen ve ardından teknik direktör olarak uzun süre Türkiye’de görev yapan Shota Arveladze suskunluğunu bozdu.

Gürcü Teknik Direktör, EURO 2024’te mücadele edecek Türkiye hakkında konuştu. Gürcistan ile Türkiye arasındaki maça değinen Shota Arveladze takımları yorumladı.

Türkiye’nin kaliteli oyunculara sahip olduğunu belirten Shota Arveladze, “Türkiye Milli Takım kadrosu, kaliteli ve karakteri, her turnuvayı kazanan, her turnuvada başarılı olan bir ekip olabilir. Ama tabii ki o sahnede, o günde, o havayı bulmak için özel günler oluyor. Bunu da gördük. Kalite, isimleri tartışılmaz. Orada ne tartışılabilir, bu heyecan ve bu havayı bulabilir mi milli takım” dedi.

Türkiye’nin saha dışından etkilendiğini vurgulayan Shota Arveladze, TRT Spor’a yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi:

“Bizim için bu avantaj olabilir, dezavantaj da bu. Eğer iyi günde olursa, durdurulmaz. Ne Gürcüler durdurur ne başka bir takım. Ama biraz ters olsa, bizim için acayip bir avantaj olabilir. Bu havayı bulan Türkiye Milli Takımı bence durdurulamaz bir güç olabilir. Bir şey oluyor, olmuyor. Dışarıdan olan meseleler oluyor, birisinin açıklaması oluyor. O bizim için avantaj olur.”

Gürcistan Milli Takımı’nı tanıtan Shota Arveladze, “İyi liglerde oynayan bir ekip var şu anda. 12-15 sene geçti çok büyük liglerde oynamayan bir ekip vardı. Şu anda 3-4 kişi İtalya’da oynayan var. Fransa, İngiltere, İspanya’da oynayanlar var. İyi kaleci var. Dünyada ilk 5’e giren bir kaleci var. 40 milyon diyorlar. İyi tutan, iyi çalım atan, gol atan var” diye konuştu.

Khvicha Kvaratskhelia’nın performansına ayrı bir parantez açan Shota Arveladze, “Bu yaşında bu kadar doğru futbol oynayan futbolcu az görmüştüm. Bu kadar net söylüyorum. 23 yaşında. Geçen sene Serie A’nın en iyi oyuncusu seçildi. Bu sene en iyi golü atan futbolcu seçildi. Ballon d’Or’da ilk 20’ye girdi. Zaman gerekiyor diye bir laf futbolda ama bu yaşta bu kadar doğru oynayan… Çok özel bir oyuncu. Bu anlamda tek başına maçın bütün kaderini değiştirebilecek bir oyuncu. Çok sağlam, çok kuvvetli” yorumunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx