Mansur Yavaş’tan şeffaflık vurgusu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP Mamak Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında konuştu.

Yavaş, görevi süresince Ankara’da bir tek fotoğrafının görülmediğini, “çakar lambalı” araçlarla ve konvoylarla gezmediğini belirtti.

Belediyenin ortak akılla yönetilmesini sağladıklarını anlatan Yavaş, “Kent Konseyimizde 1800 sivil toplum kuruluşu var. Üniversiteler, meslek odalarından görüş alarak sizlerden aldığımız parayı belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda harcıyoruz.” dedi.

”ANKARA HALKININ TERTEMİZ PARASINI ÇÖP PROJELERE HARCAYAMAYIZ”

Yavaş, “Her yerde ve her platformda harcadığımız paranın hesabını veriyoruz. Bir hizmet yaparsak pankart asıp, kaç paraya mal olduğunu Ankaralıya gösteriyoruz. Ankara halkının tertemiz parasını çöp projelere harcayamayız. Acil ihtiyaç neyse tespit edip bunlara harcıyoruz.” ifadelerini kullandı.

TURGUT ALTINOK’A ELEŞTİRİ

Bir belediye başkanının altyapı ve yol çalışmalarından önce ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşması ve kentin üretimini artırmak için çabalaması gerektiğini söyleyen Yavaş, Cumhur İttifakı’nın Ankara adayı Turgut Altınok’a yönelik de eleştirilerde bulundu.

”200 BİN AİLEYE 3 YILDIR DOĞALGAZ VERİYORUM”

Yavaş, “Bizim yaptıklarımızın hepsini vadediyor ama bir şeyi unutmuş. Ben 200 bin aileye 3 yıldır doğalgaz veriyorum ve kışın üşümemelerini sağlıyorum. Hadi el yükseltin şu açık çekinizi görelim.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx