İstanbul’da eve girmeye çalışan hırsızlar kapı dürbününden kaydedildi

DHA

Gün geçmiyor ki olayı yaşanmasın.

Bu kez hedef bir apartman dairesi…

İstanbul’un Sultangazi ilçesinde yaşanan olayda, öğle saatlerinde binanın giriş kapısının şifresini kıran iki içeri girdi.

Kapı dürbününden fark etti

Kapının kilitli olmasından dolayı açamayan hırsızlar yan dairenin kapısını zorlamaya başladı. İçeride olan ev sahibi, kapı dürbününden baktığında iki hırsızın daire kapısını zorladığını gördü.

O anlar kameraya yansıdı

Cep telefonu kamerası ile kapı dürbününden hırsızları görüntülemeye başladı. Bir süre kapıyı zorlayan hırsızlar, içeriden gelen seslerin ardından kapı dürbününden birinin kendilerini görüntülediğini fark edince olay yerinden kaçtı.

Hırsızların kapıyı zorladığı anlar ev sahibinin cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Bir başka hırsızlık olayı daha

Mahalle sakinleri ise son zamanlarda hırsızlık olaylarının arttığını belirtirken, geçtiğimiz günlerde başka bir apartmana giren iki kapüşonlu hırsızın daire kapılarını zorladığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

“İzlendiğini görünce panik yapıp kaçıyorlar”

Evinin kapısı zorlanan Burak Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

Ben iş yerine giderken, öğlen saat 12.00 sıralarında gerçekleşiyor olay. Önce bizim kapıyı zorluyorlar, kilitli olduğu için açamıyorlar. Diğer daireye yani karşı komşuma yöneliyorlar. Binaya girenler ve daire kapılarını zorlayanlar iki kişiler. Aşağıda da bir gözlemcileri olduğunu düşünüyorum. Dış kapıyı zorlamışlar zaten ufak bir zedeleme var. Şifreyi kırarak rahatlıkla kapıyı açmışlar. Daireyi tekrardan zorlamışlar. Kapı kilitlerini bayağı bir kırıp zorlamışlar. Ama kapıyı açamayınca tekrardan yan komşunun kapısını zorlamışlar. Komşum fark edince kapı merceğinden video kaydı alıyor. Videoya aldığı zaman hırsızlar kapı kilidinden bakıyorlar. Kapı kilidinden bir kişi izlendiğini görünce panik yapıp kaçıyorlar. Şikayetçi olduk. Karakola bilgisini verdik parmak izi alındı. Bu çevrede çok hırsızlık vakası oluyor. Yaklaşık 3 ay falan önce ayakkabıları falan çalmışlardı. Ama hırsızlık teşebbüsünde bulunmamışlardı.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx