İsrail’den Gazze’de yeni katliam saldırısı! Çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti

Filistin haber ajansı WAFA’ya göre, İsrail ordusunun, Gazze’nin orta kesimlerindeki Nusayrat Mülteci Kampı’nın batısında, çoğu kadın ve çocuk yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı bir eve düzenlediği saldırıda 5 Filistinli öldü, birçoğu da yaralandı.

İSRAİL KATLİAM SALDIRILARINI SÜRDÜRÜYOR

İsrail ordusunun, Gazze kentinin güneyindeki El-Kuveyti Kavşağı yakınında insani yardım bekleyen Filistinlilere ateş açması sonucu 1 Filistinli öldü, 9’u yaralandı. Ölü ve yaralılar kentin batısındaki Şifa Hastanesine götürüldü.

İsrail güçlerinin Gazze’nin batısındaki Nablusi Kavşağı yakınında Filistinlileri hedef alması sonucu 4 kişi öldü, 20’si yaralandı.

İşgal altındaki Batı Şeria’da ise İsrail askerleri Cenin kentinin Arabe ve Yabad beldeleri ile el-Celeme, Celbun ve Fakkua köylerine baskın düzenledi.

İsrail güçlerinin Celbun köyü merkezine askeri kontrol noktası kurması, arama ve kimlik kontrolü yapması nedeniyle baskına çıkan Filistinliler ile İsrail askerleri arasında arbede yaşandı.

Cenin-Nablus yolu üzerine de askeri kontrol noktası kuran İsrail askerleri, araçları durdurup arama ve kimlik kontrolü yaptı.

30 BİN 717 FİLİSTİNLİ ÖLDÜRÜLDÜ

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 13 bin 430’u çocuk, 8 bin 900’ü kadın olmak üzere 30 bin 717 Filistinli öldürüldü, 72 bin 156 kişi yaralandı.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx