Haluk Levent ve Hasan Can Kaya, şehidin çadırda kalan ailesi için harekete geçti

Milli Savunma Bakanlığı’nın Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde çıkan çatışmada 9 askerimizin şehit olduğunu açıklamasının ardından tüm Türkiye yasa boğuldu. Akşam saatlerinde yapılan açıklamada ‘Çatışmada 5 askerin şehit olduğu, 3’ü ağır 8 asker de ağır yaralandı’ denilmişti. Ardından yapılan yeni açıklamalarda ise ağır yaralanan askerlerimizin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı ve şehit sayısının 9’a yükseldiği belirtilmişti.

Hain saldırıda şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in acı haberi, Kahramanmaraş’taki depremzede ailesine ulaştı. Ailenin evinin 6 Şubat’taki depremlerde yıkıldığı konteyneri ısıtamadıkları için çadırda kaldıkları öğrenildi.

Kahramanmaraş Merkez Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Şerefoğlu Mahallesi’nde yaşayan baba Ali-Ümmihani Özdemir çiftine, Dulkadiroğlu kaymakamı Fatih Çelikkaya ve diğer yetkililer tarafından verilen acı haber, ailenin yaşadığı çadırda derin bir üzüntüye neden oldu. Özdemir çifti, 3 çocuklarından tek oğlu olan Müslüm’ün şehadet haberiyle gözyaşlarına boğulurken, ailenin yaşadığı çadıra Türk bayrakları asıldı.

HALUK LEVENT VE HASAN CAN KAYA’DAN ŞEHİT ATEŞİ DÜŞEN DEPREMZEDE AİLEYE YARDIM

Müzisyen Haluk Levent ve komedyen Hasan Can Kaya, Şehit olan Müslüm Özdemir’in çadırda kalan depremzede ailesine ev alacaklarını açıkladı. Haluk Levent’in resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Şehit Müslüm Özdemir’in ailesinin ev hakkı mevcut. Bu konuda Kahramanmaraş Valimiz sayın Ünlüer bizleri aydınlattı. Ama bizler de bir ucundan tutalım dedik. Bugün Bursa konserimin geliri ve Hasan Can Kaya kardeşimin 1 gösteri hasılatıyla birlikte haftaya annemize bir ev alacağız.” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir