Fahrettin Altun’dan Kılıçdaroğlu’na: “Milletimiz terör örgütleriyle seçim kampanyası yürütenlere cevabını verecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitinginde yayınladığı ve “Kılıçdaroğlu, Kandil’dekilerle video çekimleri var. Bunları yayınladılar. Kandil’dekilerle bu şekilde ama montaj, ama şu, ama bu… Video çekimleri yaptılar.” ifadeleriyle açıkladığı montaj videonun ardından, Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın da “Bunları biz çekmedik. Ben ‘Kılıçdaroğlu çekti’ demiyorum” demişti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Başkanlığın Konferans Salonu’nda düzenlenen “Büyük Türkiye Vizyonu Paneli”nde konuştu. Kılıçdaroğlu’nun terör örgütleriyle beraber seçim kampanyası yürüttüğünü iddia ederek şunları söyledi:

“Türkiye bundan sonra hiçbir şekilde terörle mücadeleden taviz vermeyecektir. Ancak belirtmek zorundayım ki bulunduğumuz süreçlerde terör örgütlerine umut vaat eden bir muhalefet çizgisinin var olduğunu da üzülerek gördük. Maalesef bu millet terör örgütlerinin kendisine destek açıkladığı bir cumhurbaşkanı adayına da şahit oldu. Hazin yanı ise bunlardan ‘Bizim terör örgütlerinin desteğine ihtiyacımız yok, biz bu açıklamalardan beriyiz’ gibi bir reddiyeyi de duymadık, ne yazık ki duyamadık. Bu da milletimiz tarafından terör örgütleriyle kol kola olmalarının zımni bir kabulü olarak algılandı. Terör örgütünün ve onun siyasi uzantısının söylemlerinin bir muhalefet partisi ve onun cumhurbaşkanı adayınca dillendirmesi Türk demokrasisine kara bir leke olarak geçti. Bu işbirliği ortaya döküldüğünde ise sarıldıkları yalanlarla, dezenformasyonlarla ve hatta iftiralarla siyaset sahnesini de ne yazık ki kirletmeye çalıştılar. Milletimiz terör örgütleriyle beraber seçim kampanyası yürütenlere cevabını 14 Mayıs’ta verdi ve inanıyoruz ki 28 Mayıs’ta da vereceği çok güçlü bir cevapla böyle bir tabloyu asla kabul etmediğini ve etmeyeceğini milletimiz gösterecektir.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir