Apple Vision Pro, erken bir lansmanla farklı pazarlara gelebilir

Apple’ın merakla beklenen artırılmış gerçeklik (AR) başlığı Vision Pro’nun, Çin pazarına Nisan ayı başlarında, en geç Mayıs ayına kadar ulaşması bekleniyor. Wall Street News ve tedarik zinciri içerisinden alınan bilgilere göre, Vision Pro’nun Çin’deki Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ile olan kayıt işlemleri de son aşamaya gelmiş durumda. Bu da ürünün Çin’de hızlı bir şekilde kullanıma sunulacağını gösteriyor.

Geçtiğimiz hafta New York’taki bir Apple mağazasını ziyaret eden Apple CEO’su Tim Cook, Çin’deki çıkış tarihi hakkında sorulan bir soruya “yakında” şeklinde cevap verdi. Bu durum, Vision Pro’nun Çin’deki lansmanının çok uzak olmadığını işaret ediyor.

Vision Pro’nun özelliklerine bakacak olursak, bu ileri düzey başlık sanal ve artırılmış gerçeklik özelliklerini birleştirerek mekansal bilgisayarlamayı mümkün kılıyor. Çift mikro-OLED ekran, yüksek çözünürlük ve renk doğruluğu sunuyor. Birden fazla yenileme hızı desteği (90Hz, 96Hz, 100Hz) ile akıcı görseller sağlanıyor. Ses teknolojisi olarak, Spatial Audio ve altı mikrofonlu bir dizilim bulunuyor ki bu da sürükleyici bir ses deneyimi sunuyor. Çeşitli ses ve video formatlarını destekleyen cihaz, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.3 bağlantı seçeneklerine sahip.

Apple Vision Pro, erken bir lansmanla farklı pazarlara gelebilir

Vision Pro, özellikle mekansal etkileşimler için özelleştirilmiş bir işletim sistemi olan visionOS ile donatılmış durumda ve çeşitli giriş aksesuarlarını destekliyor. Cihaz, kullanıcıların etkileşimli bir deneyim yaşamasını sağlayacak şekilde kameralar, izleme sensörleri, göz takip kameraları ve LiDAR gibi donanımsal özelliklerle donatılmış. Ayrıca Optic ID ile biyometrik kimlik doğrulama ve AirPlay desteği sunuyor.

Lansmanda, Vision Pro özel olarak tasarlanmış 600 uygulama ile birlikte geliyor; bunlar arasında OpenAI’nin ChatGPT uygulaması da bulunuyor. Ancak cihaz, bir çekirdek güvenlik açığı nedeniyle sistem çökmesi gibi bazı güvenlik zorlukları ile karşı karşıya kaldı. Ayrıca, cihaz hala hem şarj hem de bağlantı için Lightning portuna bağlı durumda ve batarya paketi özellikleriyle ilgili detaylar da ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx