Aksa Doğalgaz “Başarmaya devam” diyerek 2024 hedeflerini belirledi

Aksa Doğalgaz “Başarmaya devam” diyerek 2024 hedeflerini belirledi

Aksa Doğalgaz, Kazancı Holding yönetimi ile bir araya gelerek 2024 yol haritasını stratejik değerlendirme toplantısıyla belirledi. 2002 yılında Kazancı Holding’in bir iştiraki olarak kuruldukları ilk günden itibaren her açıdan büyüdüklerine dikkat çeken Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, “Doğal gaz dağıtım şebekemiz 40 bin kilometreyi aştı, bu gurur verici başarı dünyanın etrafında bir tam tur atmak demek. Abone sayımız 5 milyona, pazar payımız yüzde 20’ye ulaştı. Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi olarak bugün itibarıyla 31 ilin sınırları içerisinde yer alan 27 il merkezi ile 292 ilçe ve beldede, 168 şehir giriş istasyonumuz, 165 ofisimiz ve 4 bini aşkın çalışanımızla kontrollü bir şekilde büyüyoruz. Vatandaşlarımızı ‘Başarmaya devam’ diyerek çevre dostu, konforlu ve ekonomik doğal gazla buluşturmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin en büyük coğrafi dağıtım alanına hizmet veren Aksa Doğalgaz, 2023 yılı gelişmelerini ve 2024 hedeflerini, 2002 yılında bir iştiraki olarak kurulduğu Kazancı Holding’in yönetimi ile bir araya gelerek iki gün süren strateji toplantısında değerlendirdi. 27 il, 292 ilçe ve beldede 5 milyon abonesine doğal gaz dağıtım hizmeti veren Aksa Doğalgaz’ın “Başarmaya devam” temasıyla gerçekleştirilen ve stratejik kararların alındığı toplantıda; sistematik operasyonel adımlar, hayata geçirilecek projeler, sektöre yön veren yapıcı uygulamalar ve başarımlar ele alınarak 2024 yılı yol haritası belirlendi.

Kazancı Holding’in tecrübesinden güç alarak ilerliyoruz

Aksa Doğalgaz’ın 2023 yılı sonuçları, 2024 Yılı Stratejik Değerlendirme Toplantısı’nda yolculukları boyunca Kazancı Holding’in yarım asrı aşan üstün deneyimi ve bilgi birikiminden güç alarak ilerlediklerinin altını çizen Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, “Önce hayal ettik, temellerimizi sistematik bir bakış açısının üzerine inşa ettik, operasyonel adımlarımızı sürekli optimize ederek çalışmalarımızı hayata geçirdik. İlk 10 yılımızda portföyümüzü oluştururken, sonraki yıllarda gaz arzı sağladığımız tüm bölgelerimizde çalışmalarımıza gelişerek devam ettik, yatırımlarımızı sürdürülebilir yaklaşımları benimseyerek artırdık. Meşakkatli bir süreçti ama her açıdan özverili olduğumuzu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Her geçen gün daha fazla vatandaşımıza doğal gaz ulaştırdık, yaşamın neredeyse her alanına dokunduk” dedi.

Şebekemiz, dünyanın etrafında bir tam tur dönüyor

2002 yılından bugüne kadar önemli bir başarı öyküsü yazdıklarını belirten Arslan, “Faaliyet göstermeye başladığımız yıl doğal gaz sadece beş şehirde kullanılıyordu. Faaliyetlerimizi planlı ve sistematik bir şekilde hayata geçirince doğal gazı ulaştırdığımız şehir, ilçe ve belde sayısı hızla artış gösterdi. Bugün dönüp geriye baktığımızda dağıtım bölgelerimizde neleri başardığımız, hangi ilkleri gerçekleştirdiğimiz ve dahası, sektörümüzde ve dünyada nasıl örnek olduğumuz net olarak görülebiliyor. Gücünü geçmişte olduğu gibi çalışanlarının üstün azminden alan Aksa Doğalgaz, tıpkı yıllanmış bir meşe ağacını andırıyor; köklerimiz kenetlenmiş, amacımız sabit, tecrübemiz katlanıyor. Bu, bizim geleceğe bırakacağımız mirastır: Doğal gaz dağıtım şebekemiz 40 bin kilometreyi aştı, bu gurur verici başarı dünyanın etrafında bir tam tur atmak demek. Abone sayımız 5 milyona, pazar payımız yüzde 20’ye ulaştı. Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi olarak bugün itibarıyla 31 ilin sınırları içerisinde yer alan 27 il merkezi ile 292 ilçe ve beldede, 168 şehir giriş istasyonumuz, 165 ofisimiz ve 4 bini aşkın personelimizle kontrollü bir şekilde büyüyoruz. Vatandaşlarımızı ‘Başarmaya devam’ diyerek çevre dostu, konforlu ve ekonomik doğal gazla buluşturmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yılın tüketici memnuniyetini ilke edinen şirketi seçildik

Doğa dostu, güvenli, ekonomik ve konforlu enerji doğal gazı yaşamın her alanına ulaştırma hedefiyle hareket ederken ülke ekonomisine de doğrudan veya dolaylı şekilde katkı sağladıklarını ifade eden Arslan, “Doğal gazı ulaştırdığımız bölgelerde enerji çeşitliliğine getirdiğimiz avantajlarla birlikte sanayi yatırımlarının hızlanmasına, yeni iş kollarının oluşumu ile istihdamın artmasına katkıda bulunuyoruz. İlkelerimize sıkı sıkıya bağlı kalarak geliştirmeyi sürdürecek, abonelerimiz için mükemmel müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla ilerleyeceğiz. Bu düsturumuzun en önemli göstergesi de T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından 26’ncısı düzenlenen Tüketici Ödülleri’nde Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü’ne değer görülmemiz oldu. Tüketici memnuniyetini üst seviyede tutma ilkemize yönelik biçimde hizmet kalitemizi sürekli artırmak için dijital dönüşüm çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Önümüzdeki dönemde devreye alacağımız yapay zekâ tabanlı çözümlerle birlikte müşteri deneyim yolculuğunu tüm temas noktalarımızda sürekli ölçümleyerek abonelerimize daha etkin bir müşteri deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’de ve uluslararası alanda bir ilk: Bir yıl içinde tek seferde 5 bin kilometre

Kazancı Holding’in globalleşme stratejilerine yönelik operasyonel çalışmalarını yurt dışına taşıyacaklarını ifade eden Arslan, uluslararası yatırım alanlarında daha aktif bir döneme gireceklerinin bilgisini paylaştı. Avrupa’da doğal gaz yatırımı yapan en büyük 10 şirket arasında yer aldıklarını açıklayan Arslan, hizmet kalitesini global ölçeğe taşıyacaklarını vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: “Yıl sonunda üstüne çıkacağımız 5 bin kilometrelik şebeke imalatı ile Türkiye’de ve uluslararası alanda sektörümüzde bir ilke daha imza atacağız. Doğal gazın konforunu ve ekonomisini dağıtım bölgelerimizin dört bir yanına ulaştırmak için durmaksızın çalışıyoruz. Sürdürülebilir politikaları merkezine alan uygulamalarımız ve doğa dostu enerjimiz sayesinde doğal gazı ulaştırdığımız bölgelerde şehrin hava kalitesinin artmasına, çocuklarımızın daha temiz hava sahası altında daha rahat nefes almalarına katkı sağlıyoruz. Gelecek nesillere bıraktığımız bu miras, bizi her zaman daha iyisini yapmaya teşvik ediyor. “Başarmaya Devam” diyerek sektörün dinamiklerini belirlemeye, taşıdığımız bayrağı uluslararası alanda da aynı gururla dalgalandırmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx