Yunanistan’da düşen uçağın mürettebatının cesetleri bulundu

Yunanistan’ın Kavala kentine dün gece düşen Ukraynalı firmaya ilişkin, Antonov An-12 tipi kargo uçağının enkazındaki cesetlere ulaşıldığı bildirildi.

AA’nın Yunanistan Devlet Ajansı AMNA’dan aktardığına nazaran, düşen uçaktaki Ukraynalı 8 kişilik mürettebatın cesetlerine ulaşıldı. Cesetler, incelemelerin akabinde Gümülcine Devlet Hastanesi’ne gönderildi. Uzmanlarca yapılan incelemelerde uçağın düştüğü bölgede tehlikeli unsur tespit edilmedi.​​​​​​​

NE OLMUŞTU?

Ukraynalı firmaya ilişkin Antonov An-12 tipi kargo uçağı dün gece Yunanistan’ın kuzeyindeki Kavala kentine düşmüştü. Pilot, kaza öncesinde uçağın motorunda arıza olduğunu bildirerek acil iniş müsaadesi istemişti fakat havaalanına varamadan motor havada alev almış ve uçak Kavala’da yerleşim bölgesine yakın bir alana düşmüştü.

Görgü şahitleri uçağın düşmesinin çabucak akabinde çok sayıda patlama sesi duyulduğunu ve yangın başladığını aktarmıştı.

Sırbistan Savunma Bakanı Nebojsa Stefanovic’in yaptığı açıklamaya nazaran, Sırbistan’ın Niş kentinden mahallî saatle 20.40’ta kalkan uçağın maksadı Bangladeş’ti.

Amman, Riyad ve Ahmedabad’a da uğraması planlanan uçak, Bangladeş Savunma Bakanlığı’nın alıcısı olduğu ve Sırbistan’da özel bir firmanın ürettiği, içerisinde mayınların da bulunduğu 11,5 ton askeri gereç taşıyordu.

Stefanovic, kelam konusu patlayıcı materyalin ihracatının maddelere uygun formda yapıldığını belirterek, Sırbistan Savunma Bakanlığı’ndan gerekli müsaadelerin alındığını tabir etmişti. (DIŞ HABERLER)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*