Yenimahalle kültürün ve sanatın merkezidir

Yenimahalle Belediyesi’nin sıcak yaz akşamlarını keyfe dönüştürdüğü “Açık Hava Sinema Günleri” başladı. Vizyon seyahatine sinemalarda devam eden ve 6 milyona yakın sinemaseverin izlediği gişe rekortmeni “Bergen”, Sineması 27 Ağustos Cumartesi gününe kadar fiyatsız olarak 11 farklı noktada Yenimahallelilerle buluşacak.

İlki Batıkent Murat Karayalçın Kent Meydanı’nda Yenimahalle Belediye Lideri Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar’ın mesken sahipliğinde yapılan sinema gösterimi, yüzlerce Batıkentliye keyifli bir gece yaşattı.

“Yenimahalle kültürün ve sanatın merkezidir”

Vatandaşların yaşadıkları mahalleden, ilçeden keyif almalarını sağlamak için dur durak bilmeden çalıştıklarını tabir eden Yenimahalle Belediye Lideri Fethi Yaşar, “Yenimahalle sakinlerinin aileleri ile birlikte huzurlu ve memnun bir yaz geçirmeleri için her yıl düzenlediğimiz üzere bu yıl da açık hava sinema gösterimleri düzenliyoruz. Yenimahalle kültürün, sanatın, toplumsal ömrün merkezidir. Yenimahallelilerin kültürel ve toplumsal etkinliklerden eksik kalmaması için tüm imkanlarımızı seferber ediyor, gece gündüz çalışıyoruz. Yenimahalle’yi ve ilçemdeki bütün vatandaşlarımı seviyorum. Yaz boyunca sürecek açık hava sinema gösterimlerinde tüm ilçe sakinlerine âlâ seyirler diliyorum” diye konuştu.

Bergen’in hayat öyküsünü büyük bir merakla izleyen ilçe sakinleri de çaylarını, kahvelerini yudumlarken açık hava sinema gösterimi eşliğinde huzurlu bir yaz akşamı yaşadı.

27 Ağustos’a kadar 11 mahallede

Bergen sinema gösterimi; 27 Temmuz’da Ragıp Tüzün Parkı’nda, 29 Temmuz’da İlkyerleşim Mahallesi Türkmeneli Parkı’nda, 3 Ağustos’ta Barış Mahallesi Demetevler Parkı’nda, 5 Ağustos’ta Gazi Mahallesi’nde, 8 Ağustos’ta Şentepe Abdurrahman Oğultürk Pazaryeri’nde, 11 Ağustos’ta Cet Kapalı Pazaryeri’nde, 15 Ağustos’ta Ergazi Pazaryeri’nde, 17 Ağustos’ta Beştepe Mahallesi’nde, 19 Ağustos’ta Uğur Mumcu Mahallesi Andaç Pazaryeri’nde ve 27 Ağustos’ta Yakacık Kültür Merkezi’nde Yenimahallelilerle buluşmaya devam edecek.

Bergen

Yaratıcı yapımcılığını Mine Şengöz’ün üstlendiği, senaryosunu Yıldız Bayazıt ve Sema Kaygusuz’un yazdığı Bergen sinemasında, Bergen’in gücünü hayallerinden, sesinden ve hayata dair hiç vazgeçmediği umudundan alan yetenekli bir müzisyen olduğu vurgulanıyor. Mehmet Binay ve Caner Alper’in yönettiği sinemanın güçlü oyuncu takımında bütün müzikleri seslendiren Farah Zeynep Abdullah’la Erdal Beşikçioğlu, Tilbe Saran, Nergis Öztürk, Ali Seçkiner Alıcı, Ahmet Kayakesen, Arif Pişkin, Şebnem Sönmez, Nurcan Eren, Suzan Kardeş üzere isimler yer alıyor. Sinemanın özgün müzikleri ise Mazlum Çimen ve Saki Çimen imzasını taşıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*