Ünlüler Seçim Sonrası Türkiye’yi Terk Edeceklerini Açıklıyor: Oyuncu Ahsen Eroğlu Veda Etti!

Ülkemizde dün gerçekleştirilen, 2. tur Cumhurbaşkanlığı Seçimleri sonuçlandı. 14 Mayıs seçimlerinde birinin yüzde 50 ve üzeri oy almaması sonucunda ikinci tura kalan seçimler, 28 Mayıs’ta sonuçlandı. İkinci turda rakibinden daha fazla oy alan Recep Tayyip Erdoğan 13. Cumhurbaşkanı oldu. Seçim sonuçlarının ardından aralarında Menajerimi Ara dizisinin sevilen oyuncusu Ahsen Eroğlu ülkeyi terk edeceğini açıkladı. ve sevenlerine veda etti.

Türkiye, 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için sandık başına gitti. 14 Mayıs’ta adaylardan birinin yüzde 50 ve üzeri oy almaması sonucunda seçim ikinci tura kalmıştı.

2. turda ise en çok oyu alan Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu için Cumhurbaşkanlığı seçiminde oylar atıldı. İkinci turda rakibinden daha fazla oy alan Recep Tayyip Erdoğan 13. Cumhurbaşkanı oldu.

Seçim sürecinde destekledikleri adayı açıklayan ünlüler, sandık başında da müşahitlik görevlerini yerine getirdiler ve kamuoyunu sandıkların başında olmaları konusunda uyardılar.

Seçim gününe kadar çalışan ünlüler arasında başarılı oyuncu Ahsen Eroğlu da vardı. Bu süreçte sosyal medyadan bilgilendirme mesajları paylaşan oyuncu, seçim sonrası yazdıkları ile sevenlerini üzdü.

Dün yapılan seçimler sırasında sandık görevlisi olarak çalışan Eroğlu, sonuçlar açıklandıktan sonra sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda Türkiye’yi terk edeceğini açıkladı.

“Bana gitme vakti göründü arkadaşlarım yakın zamanda” diyen 28 yaşındaki oyuncu, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Bugün sandık başında dürüstçe çalıştım, sağ sol demeden herkese yardım ettim. Etmeye çalıştım değil, ettim. Çünkü ben böyle öğrendim. Kuralların dışına çıkılmasın diye çok çabaladım… Buna rağmen her şey karman çormandı. Sesini yükseltip azarlamaya kalktılar, her iş bilmeyenin tek bildiği bağırmak olduğu için maalesef dayanabileceğim son noktaya gelmiş bulunuyorum.

İşte o paylaşım:

Söz verdiğim insanlara, iş arkadaşlarıma sözümü yerine getirip kendimi geliştirmek için bir çözüm yolları bulmaya gideceğim. Ne zaman olur bilemem ama insan gibi yaşamak istiyorum. Karşımdaki insanın gözünde ayrımcılık görmek istemiyorum. Neyse bu böyle uzar gider. İçinde sevgi ve dürüstlük olan herkese sarılıyorum… Efendim sevgiler…’

Siz bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir