Türkiye şehitlerini uğurluyor

Kuzey Irak’ta düzenlenen Pençe-Kilit Operasyonu esnasında Hore Zirve bölgesinde EYP saldırısı sonucu şehit düşen Piyade Komando Kontratlı Er Fuat Özer’in cenazesi Adıyaman Havalimanı’na getirildi.

Buradan cenaze otomobiliyle Gölbaşı ilçesine getirilen Piyade Komando Kontratlı Er Fuat Özer’in cenazesi, gözyaşlarıyla karşılandı.

Yüzlerce kişinin cenazesine katıldığı şehidin, 3 yıldır kontratlı olarak misyon yaptığı öğrenildi.

Şehide gözyaşları ortasında veda

Piyade Komando Kontratlı Er Fuat Özer’in Gölbaşı ilçesi Günaydın Mescidinde yapılan cenaze merasimine TBMM Ulusal Savunma Komitesi Lideri ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekillerinden İbrahim Halil Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Gölbaşı Kaymakamı İhsan Ayrancı, Besni Kaymakamı Nazlı Demir, Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Vilayet Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Vilayet Müftüsü Mehmet Taçcı, kurum ve kuruluş müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.

İl Müftüsü Mehmet Taşcı tarafından öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrasında Piyade Komando Kontratlı Er Fuat Özer’in cenazesi Gölbaşı ilçesine bağlı Balkar Beldesi Mezarlığında toprağa verildi.

Ordulu şehit için memleketi Ünye’de tören

Teröristler tarafından evvelden yerleştirilen el üretimi patlayıcının (EYP) patlaması sonucu Ünyeli Uzman Çavuş Gökhan Demir, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehit Gökhan Demir’in acı haberi Ünye’nin İnkur Mahallesi’nde bulunan baba meskenine dün gece ulaştı. Şehidin baba meskenine Türk bayrağı asılırken, şehidin babası Yaşar, annesi Suriye, kardeşleri ve yakınlarını askeri yetkililer teselli etmeye çalıştı. Seda Demir ile evli olan şehit Gökhan Demir’in, Eylül (7) ve Doruk (5) isminde iki çocuğu bulunduğu öğrenildi.

Yaşar ve Suriye çiftinin 5 çocuğundan birisi olan Gökhan Demir’in cenazesi, askeri uçakla Samsun-Çarşamba Havalimanı’na gönderildi. Buradan konvoy halinde yola çıkan şehit cenazesi, sonrasında ise memleketi Ordu’nun Ünye ilçesine getirildi.

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Demir için Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda cenaze merasimi düzenlendi. 2 çocuk babası evli olan şehit uzman çavuşun cenazesine katılan çok sayıda vatandaş meydanı doldurdu. Alınan helalliğin akabinde şehidin özgeçmişi okundu, saat 14.00’te cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazı sonrası şehit eşi Seda Demir ile ailesinin tabuta sarılarak gözyaşı dökmesi ve feryatları yürekleri dağladı. Kılınan cenaze namazının akabinde şehit cenazesi, Ünye ilçesine bağlı İnkur Mahallesi’ndeki mezarlığa defnedildi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*