Tabip Karakaya’nın ismi Konya’da caddeye verilecek

Konya Büyükşehir Belediye Meclisinin temmuz ayı ikinci toplantısı Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay başkanlığında yapıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada Konya Kent Hastanesi’nde misyon başındayken uğradığı silahlı hücum sonucu hayatını kaybeden Dr. Ekrem Karakaya’yı rahmetle anan Lider Altay, Karakaya’nın isminin kent merkezinde bir caddeye verilmesi konusunun meclis gündeminde olduğunu belirtti.

Altay, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Konya Kent Hastanemizin bedelli hekimlerinden Ekrem Karakaya’ya Allah’tan rahmet diliyorum. Hem kentimizin hem yakınlarının başı sağ olsun. İnşallah bir daha bu türlü acılar yaşamayız. Sıhhat çalışanlarımız başta olmak üzere tüm kamu çalışanlarımıza yapılan şiddeti kınıyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Meclisi olarak şehit hekimimizin ismini yaşatmak ismine Kent Hastanesi ve yeni Emniyet Müdürlüğü ortasındaki caddeye şehit tabibimizin ismini vererek onun ismini ebediyen yaşatacağız. Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerine gösterdikleri hassasiyetten ötürü teşekkür ediyorum.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*