‘Son derece tehlikeli’ tecavüz suçlusu hapishaneden kaçtı

'Son derece tehlikeli' tecavüz suçlusu hapishaneden kaçtı
'Son derece tehlikeli' tecavüz suçlusu hapishaneden kaçtı

İngiltere’de dün sabah hapishaneden kaçan ‘son derece tehlikeli’ cinsel istismar suçlusu ülkeyi alarma geçirdi. İngiliz polisi, 56 yaşındaki Paul Robson’un “HMP North Sea Camp” açık hapishanesinden dün sabah kaçtığını ve ‘ülkenin herhangi bir yerinde olabileceğini’ duyurdu.

Robson, Ağustos 2000’de İngiltere’nin Oxford kentinde 23 yaşındaki bir kadının evine gizlice girerek, boğazına bıçak dayayıp cinsel istismarda bulunmasının ardından yakalanarak iki kez müebbet cezasına çarptırılmıştı.

O sırada 35 yaşında olan Robson’ın sekiz yaşındaki küçük bir kıza saldırısı dahil daha önce de cinsel taciz ile defalarca suçlandığı belirtildi.

Polis, suçlu Robson’ın fotoğraflarını yayınlarken, halka ‘önemli zarar’ verme riskini taşıdığını söyledi ve uyarılarda bulundu.

Paul Robson, 56, (pictured) was jailed in 2000 and given two life sentences after he broke into a 23-year-old woman's house through a cat flap and sexually assaulted her while holding a knife to her throat

Robson, tecavüz ve cinsel tacizden ömür boyu hapis cezası çekiyordu. Başmüfettiş Andy Cox, Robson’ın hapishaneden kaçışıyla ilgili olarak “Bu adam müebbet hapis cezasına çarptırıldı ve son derece tehlikeli” dedi. Cox, sözlerini, “Toplumun üyelerine ciddi zarar verme konusunda gerçek bir risk oluşturduğuna inanıyorum.” ifadeleriyle sürdürdü.

Başmüfettiş, “Lincolnshire’daki bir hapishaneden kaçtı ve şimdiye kadar ülkenin herhangi bir yerinde olabilir. Bu nedenle ülke çapında herkesi bu çağrıya dikkat etmeye çağırıyorum” dedi. Cox, İngiliz halkına ‘Şu an nerede olduğu hakkında bir bilginiz varsa, lütfen iletişime geçin.’ ifadeleriyle çağrıda da bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*