Santiment’ten Önemli Tahmin: Bu 7 Altcoin İzlenmeli!

Kripto para birimleri için on-chain ve sosyal medya ölçümlerinin önde gelen sağlayıcısı Santiment, yakın tarihli bir raporunda, birkaç büyük altcoin projesinden bahsetti. Bu coinlerin, potansiyel olarak değerinin altında olduğu tespit edildi. Analiz, kısa, orta ve uzun vadeli gerçekleşmiş piyasa değerlerini birleştirerek, bu altcoinlerin önümüzdeki yaz aylarında önemli bir piyasa toparlanmasına hazır olabileceğini öne sürüyor. İşte detaylar…

Santiment, bu altcoin projeleri için toparlanma bekliyor

Santiment’in bulgularına göre, bazı coin’ler dikkat çekiyor. Örneğin XRP, ADA, DOGE, MATIC, SHIB, UNI ve LINK’in piyasa değeri gerçekleşmiş değerlerinden yüksek. Peki, bu tutarsızlık beklentileri nasıl etkiliyor? Piyasa değerleri gerçek değerlerine yakın hale geldikçe bu altcoinlerin bir fiyat düzeltmesi yaşayabileceği olasılığını artırıyor. Bu nedenle bir değer düşüklüğüne işaret ediyor. Santiment ayrıca BTC, ETH ve BNB’nin şu anda aşırı değerlenme yaşayan kriptolar olduğunu ileri sürüyor.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Santiment, popüler bir veri hizmetidir. Santiment’in metodolojisi, bir kripto para biriminin piyasa değerini, gerçekleşen piyasa değeri ile karşılaştırılmasına işaret ediyor. Gerçekleşen piyasa değeri, her bir tokenin en son ne zaman hareket ettiğini hesaba katıyor. Böylece altcoinleri çevreleyen yatırım davranışı ve duyarlılığı hakkında daha doğru bir resim sunmakta.  Düşük değerleme, piyasa duyarlılığı, kısa vadeli dalgalanmalar veya bir tokenin temel teknolojisi ve potansiyel kullanım durumları hakkında farkındalık eksikliği gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir.

Yaz ayları için olumlu beklentiler var

Yukarıda bahsi geçen altcoinler söz konusu olduğunda, Santiment’in analizi devam ediyor. Bunların daha geniş bir piyasada gözden kaçmış veya değerinin altında yükselmiş olma olasılığını düşündürmekte. Santiment’in raporu belirli fiyat tahminleri sunmasa da, bu altcoinlerin yaz aylarında “zemin kazanma” potansiyelini vurguluyor. Bu iyimser görünüm, piyasanın değer düşüklüğünün farkına varacağına işaret ediyor. Yani fiyatları buna göre ayarlayarak söz konusu altcoinler için önemli fiyat artışlarına yol açacağı beklentisine dayanmakta.

Kripto para piyasasının son derece değişken olduğunu ve altcoinlere yatırım yapmanın doğal riskler taşıdığını unutmamak önemlidir. Yatırımcılar dikkatli olmalı ve herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Santiment raporu, kripto para meraklıları ve yatırımcılar arasında şimdiden ilgi topladı. Altcoin piyasasında potansiyel bir “yaz toparlanması” beklentisi yarattı. Yatırımcılar ve meraklılar XRP, ADA, DOGE, MATIC, SHIB, UNI ve LINK’in düşük değerleme potansiyellerini gerçekten gerçekleştirip gerçekleştirmediklerini görmek için performanslarını yakından izleyecekler. Her yatırımda olduğu gibi, kripto para piyasasının da değişken olduğunu akılda tutmak önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir