Recep Tayyip Erdoğan’ın eski hekimi Turhan Çömez’den, Bülent Arınç’a karşılık

Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Lideri Bülent Arınç, “Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden” başlıklı toplantıya AKP’li hükümet yetkililerinin katılmamasına reaksiyon gösterdi. Arınç, “Kral çıplak demenin, zamanıdır” dedi.

Vekillerin, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birebir ortamda görülmekten korktuğunu söyleyen Arınç, “Ben bu türlü bir fotoğrafı nasıl izah ederim diyorlar. Korkuyorlar. Fikirlerine güvenen beşerler hiçbir şeyden korkmaz” diye konuştu.

“Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan” sözlerini kullanan Arınç, şunları kaydetti:

“Majestelerinin gazetecileriyle bazen baş başa gelirler havanın hoşluğundan suyun berraklığından bahsederler. O sırada da kimi ufak tefek şeyler konuşurlar. Zannedersiniz ki bir şey söyledi. Majestelerinin gazetecilerine havanın hoşluğundan, suyun berraklığından bahsetmek kâfi değil. Öksürmenin vaktidir, bağırmanın vaktidir, ‘kral çıplak’ demenin vaktidir”

TURHAN ÇÖMEZ’DEN BÜLENT ARINÇ’A YANIT

Bülent Arınç’ın kelam konusu sözlerine AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski hekimi ve AKP eski Milletvekili Turan Çömez’den karşılık geldi. 

Çömez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu sözleri kullandı:

“Ah Bülent Beyefendi ah! Ne olurdu bunları Meclis lideriyken söyleseydin. Vaktinde konuşan, eleştiren bizlere, darağaçları kurulurken susmasaydın. Söylediklerin gerçek. Gerçek da, Çok geç kalmadın mı?”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*