Microsoft Gold Partneri Albars, Türkiye satış grubunu genişletiyor

Dijitalleşmenin sürat kazanmasıyla birlikte iş süreçlerini daha verimli kılmanın, iş dünyasının rekabetçi ortamında öne çıkmanın ve müşteri tecrübesini güzelleştirmenin yolu data merkezi oluşturmaktan geçiyor. Dataların sadece toplanması ve inançlı bir merkezde tutulması değil, tıpkı vakitte bu bilgilerden manalı sonuçlar çıkarılması gerekliliği, şirketlerin BT (Bilgi Teknolojileri) yatırımlarını zorunluluğa dönüştürüyor.

Bağımsız araştırma şirketi Vanson Bourne’ın gerçekleştirdiği ankete nazaran, BT karar alıcıların yüzde 90’ı yeni teknolojilerin 3 yıl içinde iş süreçlerinde dönüştürücü bir tesiri olacağını düşünüyorken, yüzde 89’u da kurumların BT yatırımlarını artırmaları gerektiğini belirtiyor. İştirakçilerin yüzde 93’ü ise BT yatırımlarını yine değerlendirirken, bulut mimarisini çağdaşlaştırmanın, bilgi idaresi ve analitiği güzelleştirmenin dijital dönüşüm gayretlerini hızlandırmak için en değerli yatırım alanları ortasında olduğunu söz ediyor.

Şirketlerin iş süreçlerini bulut teknolojisiyle destekleyerek BT performansını artırdıklarını belirten teknoloji şirketi Albars’ın Türkiye Satış Yöneticisi Sibile Balaisyte, mevzuyu şu sözlerle kıymetlendirdi: “Dijitalleşme şirketleri verimli kılıp iş hacimlerini artırırken, rekabet ortamını da hareketlendiriyor. Şirketler ise tahlili BT’ye yatırım yapmakta buluyor. İki yıl üst üste Kırgızistan’da ‘Yılın Microsoft Partneri’ seçilen teknoloji şirketi olarak, merkezimizin bulunduğu Baltık Bölgesi’nin yanı sıra, Avrupa, İskandinavya ve Orta Asya’da da faaliyet gösteriyoruz. 10 yılı aşkın milletlerarası tecrübemizle Türkiye’deki faaliyetlerimizi de artırmayı hedefliyoruz.”

YENİ TEKNOLOJİLERLE TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ AÇACAK

Yenilik odaklı eser ve hizmetlerini yeni pazarlara taşımak istediklerini belirten Sibile Balaisyte teknolojinin Türkiye’nin önünü açacak değerli fırsatlar barındırdığına dikkat çekerek, “Hizmet ve uygulamalarımızda önceliğimize her vakit insanları alıyoruz. Zira onların muhtaçlıklarını kusursuz ve süratli tahlillerle cevap vermek istiyoruz. Bugüne kadar Avrupa, ABD ve Kanada’nın yanı sıra, ortalarında Azerbaycan, Kazakistan, Türkiye ve Moğolistan’ın da bulunduğu ülkelerde birçok projeye imza attık. Başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğimiz Türkiye pazarında da Microsoft Gold Partneri olarak milletlerarası tecrübelerimiz ve geliştirdiğimiz tahlillerle BT departmanından saha çalışanlarına kadar herkes için çalışma alanlarını kolaylaştırmayı ve verimliği artırmayı hedefliyoruz” dedi.


Albars Türkiye Satış Yöneticisi Sibile Balaisyte

LOKAL UYUMLULUK İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR

Veri güvenliği ve operasyonları garanti altına alırken lokal uyumluluk ihtiyaçlarını de karşılayan tahliller geliştirdiklerini aktaran Albars Türkiye Satış Yöneticisi Sibile Balaisyte, BT alanındaki hizmetlerini şu sözlerle paylaştı: “Üretim, madencilik, güç, gaz ve petrol, lojistik, kamu, güvenlik ve telekominikasyon başta olmak üzere, farklı kesimlerden şirketlerin iş süreçlerini daha verimli hale getirecek yenilikçi teknoloji tahlilleri geliştiriyoruz. Memleketler arası bir teknoloji şirketi olarak, Microsoft ortamına dayalı hizmet ve eserlerle müşterilerimizin BT performanslarını yükseltiyor, güç ve riskli operasyonları kolaylaştırıyoruz. Bölgesel data müdafaa yönetmeliklerine hakim, siber güvenlik tahlilleri sunan özel BT güvenlik grubumuzun yanı sıra Güvenlik Operasyon Merkezi’mizle de şirketlerin inançlı, verimli ve süratli büyümesini destekliyoruz.”

“ŞİRKETLERİN İŞ SÜREÇLERİNİ İYİLEŞTİRİYORUZ”

Güneydoğu Avrupa’nın en büyük sektörel buluşması olan ISAF’ın Mart ayında Ankara’da düzenlenen Exclusive Fuarı’na katılarak Türkiye’deki teknoloji ekosistemiyle buluştuklarını söyleyen Sibile Balaisyte, “Türkiye’deki kurum ve şirketlerle bir ortaya gelerek sorun ve gereksinimlerini tespit edip uygulamalarımızı onlar için daha uygunlaştırıcı hale getirmek istiyoruz. Bu süreçte düzenlenen birçok aktifliğe katılırken, Ekim ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek ISAF Cyber Security | 11. Memleketler arası Siber Güvenlik, Bilgi ve Ağ Güvenliği Fuarı’na da hazırlanıyoruz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*