Kovid-19 Aşılamasında Yeni Safha Bugün Başladı

Kovid-19 Aşılamasında Yeni Safha Bugün Başladı

Koronavirüsle mücadele aşılama çalışması hız kesmeden devam ediyor. Edirne’de koronavirüs salgını sürecinde aşılamada öncelikli gruplar arasına dahil edilen sağlık çalışanlarının eşleri aşılanmaya başlandı.

Fahrettin Koca, aşılamada yeni bir aşamaya geçildiğini belirterek sağlık çalışanlarının eşlerinin aşılanacağını belirtmişti. Edirne’de Kovid-19 salgını sürecinde aşılamada öncelikli gruplar arasına dahil edilen sağlık çalışanlarının eşleri aşı olmaya başladı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ EŞLERİ AŞILANMAYA BAŞLADI

Sağlık Bakanlığının aşılama takvimine göre risk grubunda sisteme tanımlanan sağlık çalışanlarının eşleri, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde aşı randevularını alıp sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırmaya başladı.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde aşı olan sağlık çalışanı eşi Kemal Kılıç, AA muhabirine, aşı olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Salgınla mücadelede aşının büyük öneme sahip olduğunu belirten Kılıç, ‘Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından bayramın ilk gününde randevumuzu aldık ve aşımızı olduk. Bir nevi bayram tatlısı gibi oldu. Bu süreçte sırası gelen herkesin aşı olması gerekli. Halkımızın bu konuda duyarlı olması lazım.’ Dedi.

Bir başka sağlık çalışanının eşi İlkay Parti ise sağlık çalışanlarının salgın sürecinde fedakarca çalıştığını dile getirdi.

Kendilerine bu hakkın tanınmasının ardından randevu alıp aşısını olduğunu aktaran Parti, ‘Herkesi aşı olmaya davet ediyorum. Kurallara uyarak salgını yeneceğiz.’ dedi.

Kırklareli ve Tekirdağ’da da sağlık çalışanlarının eşleri randevularını alarak aşılarını oluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir