Kıyafetleri Vatikan’da krize neden oldu: Fazla seksi olduğu için içeri alınmadı

Kıyafetleri Vatikan'da krize neden oldu: Fazla seksi olduğu için içeri alınmadı
Kıyafetleri Vatikan'da krize neden oldu: Fazla seksi olduğu için içeri alınmadı

Aslen Brezilyalı olan 34 yaşındaki Juju Vieira isimli Instagram fenomeni, ‘fazla seksi’ olduğu için Vatikan’dan atıldığını iddia etti.

Aslen Brezilyalı olan 34 yaşındaki Juju Vieira, 30 Ocak’ta Roma’dayken kutsal şehrin kalbindeki Aziz Petrus Bazilikası’nı ziyaret ettiği sırada kendisine düzgün giyinmediğinin söylendiğini ve gitmesinin istendiğini iddia etti.

Juju Vieira was asked to leave during her visit to the Vatican after a man informed her she was not 'dressed properly' while wearing a long sleeved grey dress and over-the-knee boots

Vatikan, hem erkekler hem de kadınlar için omuzları ve dizleri örtmeyi içeren katı bir kıyafet kuralına sahip olmasıyla biliniyor. Vieira’nın bu kurallara aykırı, vücudu saran bir elbise ve uzun çizme giydiği belirtilirken, sosyal medya fenomeni kurallara aykırı davranmadığını öne sürdü.

Vieira, ziyaretten önce kuralları bilmediğini, uzun kollu gri bir elbise ve diz üstü çizme giydiğini ve bunun onun günlük kıyafetleri olduğunu savundu.

Genç kadın, “Herkesin fotoğraf çekmeye gittiği gibi ben de Vatikan’a gittim. Orada çalışan bir bey yanıma geldi ve buranın dua için olduğunu ve düzgün giyinmediğimi söyledi ve beni Vatikan’dan “kovdu” dedi.

She admits to not knowing there were rules before her visit but felt 'disrespected' and 'embarrassed' that she was asked to leave
Vieira, “Utandım çünkü orada bunu duyan başka insanlar vardı. Kendimi saygısızmışım gibi hissettim.” dedi. Instagram fenomeni, “Vatikanın’ın web sitesinde kadınların kolsuz üstler, kısa üstler veya dar gömlekler giymesine izin verilmiyor.” ben de buna göre giyindim sözleriyle kendini savundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*