Karaköy’de, tıpkı noktada yeniden dehşet: Tuvalet görevlisini yaktı uyumaya gitti

Olay, 27 Mayıs 2022’de Karaköy alt geçitte yer alan tuvaletlerin önünde meydana geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tuvaletleri Ünitesi’nde çalışan Sıtkı Y. (38), kuşkulu Mehmet A’nın (29) yurttaşları rahatsız ettiğini gördü. Bunun üzerine Sıtkı Y. şüpheliyi tuvaletlerden uzaklaştırdı. Fakat kuşkulu Mehmet A. 10 dakika sonra tekrar tuvaletlerin bulunduğu yere geldi.

Elinde bulunan tiner şişesini Sıtkı Y.’nin başına hakikat döken Mehmet A., daha sonra da elindeki çakmakla ateşe verdi. Başından ve bedeninin birden fazla yerinden yaralanan Sıtkı Y. hastaneye kaldırıldı. Kuşkulu Mehmet A. ise polisler tarafından yakalandı. Adliyeye çıkarılan ve kabahatini kabul eden kuşkulu tutuklandı. İsimli tıp raporuna nazaran, Sıtkı Y’nin bedeninde ikinci dereceden yanık oluştuğu ve kolay tıbbi müdahaleyle giderilemeyeceği tespit edildi. 

TİNER SİLAH SAYILDI 

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, kuşkulu Mehmet A.’nın fırlattığı ve yanıcı özelliği bulunan tiner, silahtan sayıldı. Kuşkulu hakkında “Kasten yaralama” hatasından 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar mahpus cezası istemiyle iddianame düzenlendi. İddianame kabul edilirse kuşkulu İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanacak. 

“SAĞA SOLA ZİYAN VERMEYE BAŞLADI” 

Yaşanılanlara şahit olan esnaf Davut Aydoğan, olayın, vatandaşları rahatsız eden Mehmet A.’nın, Sıtkı Y. tarafından uzaklaştırılmasının akabinde gerçekleştiğini belirterek, “Ben o gün lavaboya gittiğimde baktım ki Sıtkı ile Mehmet tartışıyorlar. Mehmet, milletin elini yıkayacağı yerde, lavabonun orada yere uzanmış ortalığı pisletmiş. Sıtkı da ona ‘kalk dışarı çık’ diyor. 1 defa söyledi, 5 sefer söyledi tahminen de 10 sefer söyledi. Çıkmayınca mecburen aldı, kaldırdı götürdü bunu. Ben de bu tinerciyi tanıdığım için ‘Sıtkı dikkat et, bu 10-15 dakika sonra saldıracak sana’ dedim. Zira onun huyu o denli. 10 dakikaya kalmadı geldi, sağı solu taşlamaya başladı. Aynalara taş atmaya, sağa sola ziyan vermeye başladı.  Sonra dışarı çıktı; Sıtkı da bunun peşinden koştu haliyle. Çıkışın ilerisinde boğuşmaya başladılar” dedi. 

SITKI’YI YAKTI UYUMAYA GİTTİ

Aydoğan, “Mehmet bir orta nasıl olduysa Sıtkı’nın elinden kurtuldu. Tineri Sıtkı’nın üzerine döktü, birden ateşi çaktı. Sıtkı birebir yabancı sinemalardaki dublörler üzere alev topuna döndü. Sonra üzerindeki ceketi çıkardı, alevleri onunla söndürmeye çalıştı. Ambulans geldi, Sıtkı’yı hastaneye götürdüler Polis de Mehmet’i yakaladı. O denli rahat ki, olaydan sonra gitmiş balıkhaneye, pişkin pişkin uzanmış yatıyor” diye konuştu.

AYNI NOKTADA CİNAYET İŞLENMİŞTİ

Aynı alt geçitte 4 Ekim 2020 tarihinde cinayet işlenmişti. 2’si bayan 4 kişinin yolunu keserek para isteyen ve yerden aldığı kalasla Hüseyin Sezer’in başına vurarak vefatına neden olan sanık Doğan Uslu müebbet mahpus cezasına çarptırılmıştı. İstanbul’un en işlek alt geçidinde güvenlik kamerası olmadığı belirtildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*