Juliette Binoche, Steven Spielberg’ü neden reddettiğini açıkladı

Juliette Binoche, efsanevi direktörler Steven Spielberg ve Martin Scorsese hakkında konuştu: “Filmlerinde erkek yok.”

Ünlü Fransız oyuncu, çarşamba günü Variety’e verdiği röportajda Steven Spielberg’ü neden üç sefer reddettiğini açıkladı.

Binoche’ye, ünlü direktör Steven Spielberg’ü nitekim üç defa reddedip reddetmediği sorulduğunda şu halde karşılık verdi:

“Çok güzel hatırlamıyorum lakin Steven hatırlattı! Birincisi Indiana Jones 3 içindi, zira The Lovers On The Bridge’de rol alıyordum. İkinci kere, Schindler’in Listesi içindi ve hamileydim. Sonra Jurassic Park teklifi geldi lakin onda da Üç Renk: Mavi için çalışıyordum.”

Binoche Spielberg’ü bir diğer ünlü direktöre benzeterek kelamlarına şunları ekledi:

“Spielberg’ün Jurassic Park’ı nasıl yaptığını görmek eğlenceli olurdu, lakin tıpkı vakitte Spielberg, Scorsese üzere daha çok erkeklerin direktörü.”

Binoche’ye gelecekte Spielberg yahut Scorsese ile çalışıp çalışmayacağı sorulduğunda ise şu biçimde yanıt verdi: “Tabii ki yapardım! Sinemaya yaklaşımlarını çok ticari bulsam da büsbütün kendilerine ilişkin olan süper bir teknikleri var ve öykü anlatıcılar. Fakat sinemalarında bayan yok.”

Steven Spielberg

Binoche bugün bayan sinema üretimcileri için daha fazla fırsat olup olmadığı konusunda da “Avrupa’da giderek daha fazla bayan direktör var, ABD’de daha az. Anna Gutto’nun Paradise Highway isimli sinemasında bir kamyon sürücüsünü oynadım ve birinci başta senaryoyu onun yönetmesini istemediler” diye karşılık verdi.

Morgan Freeman, Christiane Seidel, Jackie Dallas, Frank Grillo ve Cameron Monaghan’ın da yer aldığı Paradise Highway, 29 Temmuz’da sinemalarda vizyona girmeye hazırlanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*