İmam iş bırakan hekimleri amaç gösterdi: Sen olsan öldürmez misin?

Konya Kent Hastanesi’nde kardiyoloji uzmanı Dr. Ekrem Karakaya, öteki bir hastanenin özel güvenlik vazifelisi tarafından silahla vurularak katledildi. Türkiye’de dün hekimler sıhhat çalışanlarına karşı şiddeti protesto için iş bırakma hareketi yaptı. Konya’da bir cami imamı, cuma hutbesinde greve çıkan tabipleri amaç gösterdi, öldürülmelerine hak verdiğini söyledi.

Sosyal medyada yayınlanan manzaralarda, Selçuklu ilçesi Bosna Hersek Mahallesi’ndeki Kayalar Camii’nin imamı, tabiplerin yaptığı iş bırakma protestosuyla ilgili şunları söyledi: “Doktor öldürüldü deyip de bunu devletin aleyhine, milletin aleyhine ya. Dün hastanelerin hiçbirisi vazife yapmadı. Günlük iğne yaptıracak adam var, günlük serum alacak adam var, tedavi olacak adam var. Yani bu ne getirir? Daha fazla tabiplerin öldürülmesini getirir. Geçen hafta anlatmadım mı bayan cinayetlerini. Televizyonda göstere göstere bayan cinayetlerini çoğalttık. Sen vardın hastaneden boş döndün. İğne yapılacak, oğlun ölecek elinde. Hekim da dedi, git bugün grevdeyiz. Öldürmez misin sen? Dövmez misin? Sövmez misin? Buna fırsat vermeyelim ya. Herkes akıllı olsun kardeşim.”

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ’

TABİP-SEN manzaraları yayınlayarak, imam hakkında cürüm duyurusunda bulunacağını açıkladı. Açıklamada “Tüm acil servisler hizmete açıkken, cuma namazında devleti temail eden memur olarak hekimi maksat göstermek mi senin işin hadsiz? TABİP-SEN olarak bu kişi hakkında hata duyurusunda bulunacağız. Tabiplere daha fazla öldürüleceksiniz diyen hadsiz derhal vazifeden alınmalı” denildi. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*