İmam Hatip ortaokulunda dansöz oynatıldı; Ulusal Eğitim Müdürü Cumhuriyet’e açıkladı: Misyondan alındı

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bulunan Çalı İmam Hatip Ortaokulu’na ilişkin salonda 8 Mayıs günü düzenlenen aktiflikte dansöz oynatıldı.

Eğitim-İş Sendikası Bursa Şubesi Lideri Yeliz Toy, İmam Hatip Ortaokulu’nda dansöz oynatılmasına reaksiyon gösterdi.

“UTANÇ TARİFSİZDİR”

Toy, okula gelir elde etmek için Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen okul çayının dansöz eşliğinde yapıldığını açıkladı.

Yetişkinlere yönelik olarak okul salonunda yapılan bir aktiflikte öğrencilerinde bulunduğunu belirten Toy, “Öğrencilerin gözü önünde dansöz oynatılması çocuk gelişimi açısından da son derece sakıncalıdır. Okulların kaynak yaratmak için düştüğü acziyet karşısında duyduğumuz utanç tarifsizdir. Merak ediyoruz, bugün dansöz oynatarak okula para toplamaya çalışanlar yarın daha neler yapacak? dedi. 

“DERHAL ADLİ-İDARİ SÜREÇ BAŞLATILMALI”

“Sorumlular hakkında derhal süreç yapılmalı, adli-idari süreç başlatılmalıdır” diyen Toy açıklamasının devamında şu sözlere yer verdi:

“Okul idaresinin de daha şimdiden ‘okul aile birliği bizden bağımsız düzenledi’ dediğini duyar üzereyiz. Sakın ha! Devlet memurluğu hudutlarını bu yollarla aşan, okul aile birliklerini bir araç olarak kullanan okul müdürleri birinci hesap sorulması gereken bireylerdir. Eğitim-İş olarak bahsin takipçisi olacağımızı bildiriyor, yetkililerden açıklama bekliyoruz.

“OKUL AİLE BİRLİĞİ İDARESİ VAZİFEDEN ALINDI”

Hususa ait Nilüfer İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfenkçi, Cumhuriyet.com.tr‘ye konuştu.

Tüfenkçi şu sözlere yer verdi:

Mevzuatı işletiyoruz. Gereken inceleme ve soruşturma yapılıyor. Okul aile birliği idaresi olayın akabinde misyondan alındı. İşin aslı şu; Anneler Günü ve Hıdırellez cümbüşü üzere bir kırsal alan aktifliği düzenlemişler. Orası bizim daha evvel belde olan bir noktamız. Aslında bakarsanız dansöz çağırma üzere bir şey yok. Bayan bayana eğlencelerde şantöz daveti oluyor. Getirilen şantöz onun kızı o aslında. Özel dansöz tutma diye bir şey kelam konusu değil.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*