Google Pixel Tablet’ten yeni detaylar geldi: 4 farklı renk seçeneği sunacak

ChromeOS işletim sistemine öncelik vermesi ile Android tablet pazarını terk eden Google, uzun yıllar sonra bu pazara dönmeye karar verdi. Bu doğrultuda firma, geçtiğimiz yıl Pixel Tablet’i tanıtmıştı. Detayları paylaşılmayan cihazdan gelen yeni sızıntılar, birçok detayı gözler önüne seriyor.

8GB RAM ve Tensor G2

Google’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Pixel Tablet, Tensor G2 işlemcisinden ve 8GB RAM’den gücünü alacak. Ayrıca cihaz, Android 13 işletim sistemine sahip olacak ve iki farklı depolama seçeneği sunacak. Her iki model de kutudan şarj ve hoparlör istasyonu ile çıkacak. Pogo pinleri ile çalışacak bu istasyon, tableti Nest Hub benzeri bir akıllı ekrana çevirecek.

Aynı kaynaktan gelen bilgilere göre tablet, 4 farklı renk seçeneğine sahip olacak. Tüm renk seçenekleri bilinmese de cihazın yeşil ve bej seçeneklerine sahip olacağı biliniyor. Alüminyum gövdeye sahip olacak cihaz, nanoseramik bir boya ile porselen hissi uyandıracak. Google’un yeni tabletinin haziran ayında satışa sunulması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir