Erdinç Sözer: İki oyuncumuz yok!

Başakşehir teknik sorumlusu Erdinç Sözer, grubun orta saha oyuncularından Serdar Gürler ile maçın oynanacağı Kopavogsvöllur Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Zorlu bir rakibe karşı çaba edeceklerini aktaran Sözer, “Netanya’ya karşı çok hoş bir imtihan atlattık. Artık Breidablik’e karşı oynayacağız. Ligin önderi, 15 maç yapmış, oyun sistemi aşikâr, ekip kuvvetli, yüksek bir pas oyunu ve hamle oynuyor. Biz hazırlandık. Sentetik alanda oynayacağız. Kaideler farklı. Hava durumu İstanbul’a benzemiyor. Son idmanımızı yapacağız. İnşallah yarın hoş bir maç yapıp, kendi alanımızda da hoş bir sonuçla tıp atlarız. Maçtan maça düşünüyoruz. Haftaya lig de başlıyor. Şu an sırf bu maça odaklandık. Kendi alanımızda bir maçımız daha var. Ondan sonra üçüncü çeşidi düşünmemiz gerekiyor.” sözlerini kullandı.

Takımdaki eksik oyuncularla ilgili bilgi veren Erdinç Sözer, “İki oyuncumuz yok. Nacer Chadli ve hastalık durumundan Berkay takımda değil. Lakin bu maça çok odaklıyız. Maçtan maça süratli bir biçimde hazırlanmamız gerekiyor. O yüzden maçtan maça düşünüyoruz.” biçiminde konuştu.

İkinci çeşitte eledikleri Maccabi Netanya’ya nazaran farklı oyun anlayışına sahip bir rakiple oynayacaklarının altını çizen Sözer, “Çok farklı bir maç bizi bekleyecek. Netanya çok baskılı, çok sert oynayan bir gruptu. Bizim için çok hoş bir imtihandı ve o imtihanı atlattık. Yarın çağdaş futbol oynayan bir ekiple karşılaşacağız. Takımımıza, oyun sistemimize, pas oyunumuza güveniyoruz. Yarın bunu alana yansıtıp, maçı kazanmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Gürler: “Dersimize çok uygun çalıştık, rakibi güzel tahlil ettik”

Medipol Başakşehirli oyuncu Serdar Gürler, yarın kıymetli bir maça çıkacaklarının şuurunda olduklarını vurgulayarak, “15 maç oynamış başkan bir gruba karşı oynayacağız. Dersimize çok yeterli çalıştık, rakibi güzel tahlil ettik. Kendi oyunumuzu oynarsak, güzel sonuçla ayrılacağımızı düşünüyorum. Takımımız güçlü, Netanya maçı sonrası moral ve motivasyonumuz en yüksek düzeyde. Yarın kendi oyunumuzu sergilersek, uygun bir sonuçla İstanbul’a döneceğimizi düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

Serdar, “Rakip klasik İzlanda kadrolarından biraz daha farklı bir oyun anlayışına sahip. Pas oyununu seviyorlar. Bu sizin için avantaj olabilir mi?” sorusuna ise “Her maç zordur. Avrupa maçı daha da zordur. Hava kaideleri, geldiğimiz ülke, 4 gün evvel İsrail’deydik hava sıcaktı, burada soğuk. Bunlar mazeret değil olağan. Biz profesyonel futbolcuyuz. İşimizi en âlâ halde yapmaya çalışıyoruz. Değişik bir futbol oynuyorlar. İşimizi kolaylaştıracak demeyelim de Netanya maçının birinci maçı İstanbul’da oynadığımız üzere oynarsak, benim yeniden söyleyeceğim buradan memnun ayrılacağımız. Sakatlarımız var ancak takımımız geniş. Bu nedenle sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*