Edirne’de 2 genç kızı taciz eden zanlı cezaevine gönderildi

Edirne Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları, 23 Haziran günü aldığı taciz ihbarıyla harekete geçti.

İnönü Caddesi’nde A.B. isimli kız öğrencinin tanımadığı bir kişinin kendisini taciz ettiğini söylemesi üzerine takımlar çalışmalarını başlattı.

İhbar sayısı ikiye çıktı

Şahsın tespiti için başlatılan incelemenin akabinde 05.07.2022 tarihinde M.Ç. isimli öteki bir kız öğrenci tarafından da bir taciz ihbarı yapılması üzerine soruşturmayı genişleten gruplar, her iki olayda da tacizcinin birebir kişi olduğunu tespit etti.

Taciz şüphelisi tıpkı kişi çıktı

Çevrede bulunan güvenlik kameralarını inceleyen güvenlik güçleri, her iki olayda da kız öğrencilere yönelik cinsel tacizde bulunduğu öne sürülen şahsın Barış Kaya (30) olduğunu tespit etti.

Kıskıvrak yakalandı

Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü Hata Tedbire ve Soruşturma Ofis Amirliği takımları, nöbetçi savcılıktan aldıkları yakalama kararı üzerine şüphelinin evvel iş yerine, akabinde ikamet adresine gerçekleştirdikleri baskın sonucunda şahsı kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı.

Suçunu itiraf eden zanlı cezaevine gönderildi

İlk taciz ihbarını yapan A.B. isimli kız öğrencinin emniyete götürülen zanlıyı teşhis etmesi üzerine sorguya alınan Barış Kaya, taciz tezlerini kabul ederek cürmünü itiraf etti. Emniyet Müdürlüğünde süreçleri tamamlanan şahıs, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından cinsel taciz kabahatinden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*