Cüneyt Arkın’ın vefatı Türkiye’yi yasa boğdu

Dün gece kalbinin durması nedeniyle hastaneye kaldırılan Cüneyt Arkın (85) hayatını kaybetti. Arkın’ın vefatının akabinde Türkiye yasa boğuldu. Sanat ve siyaset dünyasından usta oyuncu için taziye paylaşımları arka arda geldi. İşte o paylaşımlar…

Yeşilçam’ın ustası Cüneyt Arkın, kalbinin durması sonucu 84 yaşında hayata veda etti. Usta sanatkarın mevti Tüm Türkiye’yi yasa boğarken sanat ve siyaset dünyasından Arkın için iletiler yayınlandı.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu: Sinemamızın pahalı oyuncusu Cüneyt Arkın’ı kaybetmenin derin ıstırabını yaşıyoruz. Hepimizin zihninde yer eden rolleri, sanatçı kişiliği, ülkesine olan sevgisiyle onu asla unutmayacağız. Allah rahmet eylesin; tüm sevenlerinin, sinema topluluğunun ve ailesinin başı sağ olsun.

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş: Türk sinemasının en bedelli isimlerinden, Cüneyt Arkın’ı kaybetmenin derin kederini yaşıyoruz. Huzur içinde uyu, yerin cennet olsun Kara Murat. Sinemaların kuşaklar boyunca izlenmeye devam edecek.

Duayen gazeteci SÖZCÜ müellifi Uğur Dündar: Hüznümü tabir edecek sözcük bulamıyorum. Gözümün önüne 70’li yıllarda televizyonda birinci sefer canlı yayına çıkarken yaşadığımız heyecan dolu dakikalar… Ve bir yığın ortak anımız geliyor. Fotoğraflara baktıkça gözlerim buğulanıyor. Yerin cennet olsun Cüneyt ağabey.

Yönetmen Hamdi Alkan: Sen benim kahramanımdın.. Daima o denli kalacaksın. Sinemalarında güç durumda kalanları kurtarmaya gittiğin an, sinema salonunda coşkun bir alkış kopardı. Seni çıktığın sonsuz seyahatine uğurlarken, bitmeyen çocuksu heyecanım, hürmetim ve sonsuz sevgilerimle alkışlıyorum Cüneyt Arkın. Huzur içinde uyu.

Yazar Ahmet Ümit: Çocukken biraz Kara Murat olduk, biraz Malkoçoğlu. Gençken Maden sinemasındaki hak arayan emekçi lideri İlyas olduk, Yaralı Kurt’ta intikam peşindeki Ali olduk. Bizi biz yapan insanlardan biriydin Cüneyt Abi, parıltılar içinde uyu…

Komedyen Cet Demirer: Seni çok sevdik parıltılar içinde yat Cüneyt Arkın. Pandizot kumaşı koltuklardan izledik birinci kere teyyare sinemasında yıllar yıllar evvel. Sinema üzere sen de daima var olacaksın.


Şarkıcı Işın Karaca:
Sözleri yok. Yüreğimiz eksik bir güne uyandı… Yattığın yer ışıkla dolsun… Yerin cennet olsun büyük usta… Türkiye’nin başı sağ olsun. çÇok üzgünüm…

Sanatçı Sabahat Akkiraz: Sanat ailemiz yaprak döküyor. Sevgili Cüneyt Arkın hakka yürüdü. Büyük sanatkarlar ölmez sanatları daima yaşar. Işık içinde uyu. Çok üzgünüm.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*