Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamlarından satır başları:

Madem yitik kaybedildiği yerde aranır ve bulunur bizim de işe ilim irfan bayrağını yükselterek başlamamız gerekir. Ulu bir çınarın dalları gibi köklerimizi besleyerek her alana dal budak salmaya çalışıyoruz. Türkiye Afrika Liderleri Zirvesinin kapanışını yaptık. İstiyoruz ki bu dayanışma nasıl ki buradan farklı bir şekilde sona erdi yine buradan ayağa kaldıralım.

Eğitim öğretimi hayatın merkezine yerleştirmemiz şart. İlmi sırtımızı döndüğümüz dönemlerden medneiyetimiz irtifa kaybetti. Çarpık düzenden nemalanan zalimlerin saldırıları canımızı yakıyor.

Küresel düzende bir süredir yaşanan sancılar salgınla birlikte hızlandı. Tek gayemiz bu süreci mağdurlar lehine yönlendirmek.

Son 8 yıldır yaşadığımız her hadisenin sonunda ekonomi hep vardı.

Neymiş efendim faizleri düşürüyormuşuz benden başka bir şey beklemeyin. Bir Müslüman olarak naslar neyi gerektiriyorsa onu yapmaya devam edeceğim. Hüküm bu.

Altı sıfırı çıkardığımız zaman bana karşı çıkanlar, Taksim Meydanınında anırırım diyen köşe yazarları hala aynı şeyleri yazıyorlar. Faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan hükmü bizim için sıradan bir şey değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*