Bu Belirtiler Varsa Alzheimer Hastalığı Yolda Demektir! İşte Birçok Kişinin Bilmediği Alzheimer Hastalığının 5 Belirtisi

Aşağıda açıklanan belirtilerden rastgele birini yakın vakitte fark ettiyseniz hekiminize danışın. Alzheimer hastalığı olarak bilinen önemli bir sıhhat meselesine işaret edebilirler.

Hafızanızın ne kadar yeterli yahut berbat olduğu, ne kadar meşgul olduğunuza bağlıdır. Unutkanlık, sadece günlük olarak hatırlamanız gereken çok sayıda küçük şey varsa doğal bir fenomendir. Lakin, en yaygın şeyleri unutmaya meyilliyseniz, profesyonel yardıma gereksiniminiz olabilir.

MEKÂNSAL FARKINDALIK VE GÖRSEL ALAKALARLA İLGİLİ SORUNLAR

Alzheimer teşhisi konan hastalar görsel münasebetlerde meseleler yaşadıklarını bildirmektedir. Ayrıyeten mekansal farkındalıkla ilgili sıkıntılardan muzdarip olmaları çok mümkündür. Bu cins bağlar, okuma, kontrast ve renk ayırt etme ile ilgili sıkıntıları içerir. Bu çeşit insanların araları ve pozisyonları iddia etmesi zordur. Bazen aynada kendinizi zar sıkıntı tanıyabilirsiniz.

GERİ ÇEKİLMİŞ OLMAK

İnsanların beyinleri karmaşık bir organdır. İnsan beyni çok öngörülemeyen biçimlerde çalışır. Hayatımızın her alanını denetim eder. Bu, öteki beşerlerle alakaları ve hayata olan ilgiyi içerir. Alzheimer hastaları genel olarak toplumdan uzaklaşmış hissederler. Rastgele bir faaliyete yahut bağlantıya katılmak istemezler.

İLETİŞİM SORUNLARI

Bir kişi Alzheimer’ın şiddetli bir cinsinden muzdaripse, başka beşerlerle irtibat kurmasına ve etkileşime girmesine yardımcı olacak tüm gerekli maharetleri kaybetme eğilimindedir. Diğerleriyle konuşmak bazen imkansız hale gelir zira ne söyleyeceğinizi unutabilirsiniz. Sözleri ve gerçek manalarını unutabilirsiniz.

UYKU SORUNLARI

Alzheimer hastalığı uyumanıza müsaade vermez. Olağan uyku sisteminizi bozar ve her gün kendinizi yorgun hissedersiniz. Bu sıhhat durumu tüm programı ve rejimi yok eder. Uykusuzluk çekiyorsanız, sorunu sırf özel haplar alarak çözebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*