Bahçeli’den kürsüde gaf: ‘İlçe ilçe aldatma toplantıları’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki haftalık küme toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasında CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu üzerinden gaye alan Bahçeli, “CHP Genel Lideri, bize açık açık söylemelidir. Türk Devleti’ne seri katil iftirasının yanında mıdır, karşısında mıdır? Sayın Kılıçdaroğlu, susma, saklanma, devlete seri katil demek namertliktir diyecek dirayeti göster. Yaparsan eyvallah, yapmazsan bu ihanete, bu suça sen de ortak sayılırsın. Onursuz bühtanın sen de faili olmaktan kurtulamazsın” dedi.

Kaftancıoğlu için siyaset yolunun kapandığını öne süren Bahçeli, “Siyaset kabahatin ve hatalının himaye edileceği alan olamaz. Kim kabahat işlemişse bunun bedeline katlanmak zorundadır” diye konuştu.

KÜRSÜDE ‘GAF’

Devlet Bahçeli, şu kelamları kullandı:

“18 Şubat 2022 tarihinde, ‘adım adım 2023, ilçe ilçe aydınlatma ve ‘aldatma’ (anlatma) toplantılarımızın birinci etabını başlatmış, bu çerçevede 132 ilçemizde çalışmalarımızı tamamlamıştık.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.