Ali Koç devrinde Fenerbahçe’nin oyuncu satışı

Fenerbahçe’de Jose Sosa, Berke Özer, Ozan Tufan ve Mesut Özil’in akabinde Kim Min-Jae ile de yollar ayrılıyor.. 2021 Ağustos’unda 3 milyon euroya Çin’in Beijing Guoan ekibinden Transfer edilen Güney Koreli stoper, 19.5 milyon euroya Fransız takımı Rennes’e transfer olacak.

Eski teknik yönetici Vitor Pereira’nın tavsiyesiyle alınan Kim Min-Jae, böylece 1 yıldan daha kısa müddette Fenerbahçe’ye 6 kattan fazla para kazandırdı.

Transferlerin masrafları çıktı

Türk futbol tarihinin en kıymetli ihracatları ortasına giren Kim’in satışından gelecek para, yapacağı transferler için mali kaynak arayışında olan sarı lacivertli kulübe tam manasıyla ilaç oldu.

Bu yaz takımına kattığı futbolcuların bonservislerine toplam 8 milyon 750 bin euro (Lincoln Henrique 3.5 milyon euro, Willian Arao 3 milyon euro, Emre Mor 2 milyon euro, Tiago Çukur 250 bin euro) Fenerbahçe, bu sayının 2 katından fazlasını Kim’in satışından elde etti.

Ali Koç devrinde rekor satış

Fenerbahçe’de kaldığı müddette defansın vazgeçilmez ismi olan Kim Min-Jae, oynadığı 39 resmi maçın 38’inde birinci 11’de alana çıktı.

Vitor Pereira devrinde 3’lü savunmada istikrarlı bir halde misyon yapan Güney Koreli stoper, Portekizli hocanın yerine gelen İsmail Kartal’ın 4’lü sisteminde de birebir başarıyı tekrarladı. Başkanlıkta 4. yılını dolduran Ali Koç devrinde Fenerbahçe’nin futbolcu satışından kazandığı para 77.25 milyon euroydu. Kim’in satışının resmileşmesiyle birlikte bu sayı 96 milyon euroyu aşacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*