Ailesine yönelik iftiralardan bahsederken gözleri dolan Akşener, Erdoğan ve Bahçeli’ye sert çıkıştı: Her şeye göz yumuldu!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Nevşehir’de yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’ye sert çıkıştı. Ailesine ve kendisine yönelik iftiralardan bahsederken gözleri dolan Akşener’in sesi titredi.

Bahçeli’nin adını anmadan eliyle Milliyetçi Hareket’in işaretini yapan Akşener, “Bunu yapanların başındaki 9 aylık torunuma gayrimeşru yazdırdı. Her şeye göz yumuldu. Her şeye göz yumuldu. En son gelinen nokta Sinan Ateş katledildi” dedi.

Sözlerinin devamında Erdoğan’a yönelik olarak da, “Sayın Erdoğan’ın sağ elinde Hizbullah var. Bu sol elde PKK var. Bizim Mehmet diyor Abdullah Öcalan’ın kardeşine. Sonra da utanmadan bizlere dönüp PKK ile iş tutuyor diyorlar. PKK ile iş tutanın Allah belasını versin. Var mısın Sayın Erdoğan bu bedduayı beraber etmeye? Eğer PKK’nın p’sinin yanından geçtiysem cenabı hak beni kahrı perişan eylesin” ifadelerini kullandı.

Akşener şunları kaydetti:

“Gerçekten kafayı yetişler. Bu millet birine oy verir birini bekletir. Bizi siz kavga edelim diye seçmiyorsunuz ki sesiniz olalım hizmet edelim diye seçiyorsunuz. Biz savaşa mı gidiyoruz arkadaşlar. Recep Bey kadınlara sürtük dedi, ben 56 doğumlu, Kocaeli MHP’li başkanlığı yapmış, 80 ihtilaline kadar, hayatında hiçbir mevki makam talebi olmamış bir abinin kız kardeşiyim. Benim abim akciğer kanseriydi, ve o kadar acı çekti ki, derdi ki Allahlıma şükür iyiyim derdi, ağır işkence biriydi şimdi onun kardeşi meral Akşener’e, bir anneye, bir babaanneye Sayın Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı döneminde malum bir tv kanalından dendi ki kocasını aldattı. Bu benim için ne biliyor musunuz bu benim için ölümdü. Bu benim için ölümden beterdi. Sonra gördüm ki meğer herkese yapılıyormuş. Sonra gördüm ki bütün kadınlara yapılıyormuş. Verdim mahkemeye üç şerefsiz beraat etti ve bir hakime hanım bunu beraat ettirdi. Abim akciğer kanseri yatıyor hastanede öyle bir ahlar çekti ki. Ben öyle bir şey yaptıysam katlim vaciptir. Şimdi bu ah herkese yeter. Sonra devam etti. İsmail kahraman denen o adam meral Kılıçdaroğlu dedi ölmüş abimin arkadaşlarına. Mahkemeye verdim beraat etti. Evim bastı beraat etti. Buraya gelip bunu yapıp her türlü saygısızlığı yapıyorlar. Bunu yapanların başındaki 9 aylık torunuma gayrimeşru yazdırdı. Her şeye göz yumuldu. Her şeye göz yumuldu. En son gelinen nokta Sinan Ateş katledildi.

Abimin kardeşleri, abimin arkadaşları Nihat Güler’in kız kardeşinin eline terörist eli değer mi? Ölür o ölür. Vallahi de değmez billahi de değmez. Ama bu sağ elde, Sayın Erdoğan’ın sağ elinde Hizbullah var. Bu sol elde PKK var. Bizim Mehmet diyor Abdullah Öcalan’ın kardeşine. Sonra da utanmadan bizlere dönüp PKK ile iş tutuyor diyorlar. PKK ile iş tutanın Allah belasını versin. Var mısın Sayın Erdoğan bu bedduayı beraber etmeye? Eğer PKK’nın p’sinin yanından geçtiysem cenabı hak beni kahrı perişan eylesin.

Şimdi öyle bir Türkiye’de yaşıyoruz ki biz sizin dertleriniz konuşulması yerine bunlar konuşuluyor.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir